STOP STAV POPTÁVEK
Vážení zákazníci, velmi se omlouváme, ale dočasně jsme byli nuceni z kapacitních důvodů, pozastavit příjem nových poptávek na centrální rekuperace. Chceme poskytovat služby ve vysoké kvalitě a aktuální dodací termíny jsou vzhledem k enormnímu zájmu nepřijatelně dlouhé. Rozdělané poptávky samozřejmě dokončíme. Až se uvolní kapacita, opět vám rádi nabídku připravíme. Děkujeme za pochopení.

CENTRÁLNÍ REKUPERACE

 

Rekuperace je zpětné získávání tepla. V dnešní době v rámci energetických úspor jsou domy obaleny izolací, máme nepropustná okna, aby nedocházelo k výrazným tepelným ztrátám. Nicméně na druhou stranu nedochází k samovolnému větrání domu. Centrální rekuperační jednotka je zařízení pro regulované větrání.

Centrální rekuperační jednotka uspoří až 40% tepelné ztráty!

Oč jde? V protiproudovém křížovém výměníku, který nasává vzduch zvenčí a zároveň zevnitř, se vzduch vháněný dovnitř ohřívá vzduchem vháněným ven. Tím pádem nedochází k velkému odvodu tepla, jako kdybyste například otevřeli okno. Centrální výměník je zpravidla umístěn v půdních prostorách. Odtud pomocí trubicového systému se čerstvý ohřátý vzduch dostane do jakékoliv místnosti v objektu.

Centrální rekuperační jednotky jsou vhodné pro novostavby, jejich instalace v již hotových stavbách je obtížná.

V zimním období při teplotách nižších než -5°C, zejména při nečinnosti hrozí kondenzace v potrubí. Proto existují dvě varianty jak se tomu vyhnout. První je vložení topného tělesa do potrubí. Druhou variantou je v případě odstavení jednotky uzavření talířových ventilů.

 

 

Typy centrálních rekuperací

  • Nástěnné rekuperační jednotky
  • Podstropní rekuperační jednotky
  • Horizontální rekuperační jednotky

 

 

Nabídka centrálních rekuperací


Prodáváme a provádíme montáž centrálních rekuperací Venus, Sentinel Kinetic a Vent-Axia. Jednotky Venus pochází od českého výrobce určené pro byty a rodinné domy. Velkou výhodou zahraničních rekuperačních jednotek Sentinel Kinetic B je bypass pro letní provoz. Jednotky Vent-axia nejsou typickými centrálními rekuperacemi, ale jsou konstruovány pro větrání dvou pokojů, jsou tedy vhodné pro byty a prostory, kde se původně nepočítalo s větráním rekuperací.

 

Venus

Venus Comfort AC


Venus Comfort EC

 

Sentinel Kinetic

Sentinel Kinetic B  


Sentinel Kinetic plus B

 

VENT-AXIA

HR100RS


HR100R

 

 

Lokální rekuperace

Levnější variantou řešení větrání jsou lokální rekuperace, ty slouží ovšem jen pro jednu místnost.

Více informací naleznete na našem e-shopu.

 

Můžeme Vám s něčím poradit? Návrh koncepce zdarma! Poradíme, navrhneme, nainstalujeme.