TEPELNÁ ČERPADLA: VZDUCH – VODA

 

Instalací tepelného čerpadla systému vzduch-voda můžete díky vysoce efektivní funkci až do venkovní teploty –20°C snížit spotřebu energie pro vytápění, ohřev teplé vody a ohřev bazénu ve srovnání s běžnými topnými systémy až o 65%.

Návrh na míru vašemu domu a cenovou nabídku Vám zpracujeme na základě Vaší poptávky či návštěvy technika na místě.

 

Oblasti využití

Tepelné čerpadlo typu vzduch-voda volíme v případě, kdy není možné na pozemku vrtat hlubinný vrt nebo budovat zemní kolektory. Tento typ tepelného čerpadla využívá pro vytápění domu teplo obsažené ve venkovním vzduchu.

Žádné z tepelných čerpadel vzduch-voda, která jsou na trhu dostupná, nedokáže pokrýt nároky na vytápění po celý rok, přesto přináší tento typ tepelného čerpadla značné úspory. V bivalentním provozním režimu pokrývá většinu nároků na vytápění velmi úsporným způsobem a proto se stávající kotel využívá pouze k pokrytí vytápěcích špiček.

Není vhodné použití čerpadel vzduch-voda v horských oblastech s dlouhotrvajícími nízkými venkovními teplotami. Často pak připíná dotopový kotel a rostou tak provozní náklady.

 

Z čeho se skládá TČ vzduch-voda

Tepelná čerpadla vzduch-voda se skládají buď  ze dvou jednotek a to venkovní a vnitřní, nebo z kompaktního provedení, kdy celé tepelné čerpadlo může stát venku, nebo uvnitř objektu.

V případě děleného provedení (někdy se mu říká „split“) venkovní část nasává okolní vzduch a je většinou umístěna vedle domu nebo na střeše, vnitřní zajišťuje ohřev teplé vody a topného systému. Na trhu jsou rovněž vzduchová tepelná čerpadla pouze vnitřního provedení. U tohoto typu je nutné propojit jednotku vhodným vzduchotechnickým potrubím přes obvodovou zeď s vnějším prostředím k zajištění přívodu a odvodu využívaného venkovního vzduchu. Množství protékaného vzduchu činí řádově tisíce m3/h.

 

Hlučnost

Vzduch protékající tepelným čerpadlem vytváří určitou úroveň hluku. Tento hluk může při chodu nekvalitního vzduchového tepelného čerpadla rušit jak přímo uživatele vytápěného objektu, tak sousedy. Proto je třeba brát ohled na umístění jednotky na pozemku. U kvalitních vzduchových čerpadel NIBE se ale hodnota akustického tlaku ve vzdálenosti 5m od venkovní jednotky pohybuje pod hodnotu 40dB(A), což se dá přirovnat např. k tikotu budíku vzdáleného 2m.

Tepelná čerpadla NIBE Split či Panasonic patří mezi velmi tichá tepelná čerpadla. NIBE LWSE je ve své třídě dokonce uváděno jako nejtižší tepelné čerpadlo na trhu.

 

Ventilační čerpadla vzduch – voda

Tento typ TČ zajišťuje řízené větrání bytu a využívá energii odpadního vzduchu pro ohřev vody nebo i vytápění (tzv.rekuperace tepla).

Tepelné čerpadlo na odpadní vzduch vám umožní recyklovat teplo z větracího vzduchu vašeho domu. Znamená to, že asi polovinu spotřebované energie máte zdarma. Hodí se zejména do menších RD v nízkoenergetickém standardu.

 

 

Nejtišší čerpadlo NIBE = F2300 14/20kW

První realizace v České republice

Jako první firma v České republice jsme montovali nejtišší tepelné čerpadlo na trhu – NIBE F2300 – 14kW. Jedná se o bezkonkurenčně nejlepší čerpadlo za poslední roky. Ve výkonech 14 a 20kW má skvělé parametry až do teplot -25°C a jeho provoz je super tichý i při nejvyšším výkonu.

 

 

Nejprodávanější tepelná čerpadla vzduch-voda

K nejoblíbenějším výrobkům z naší nabídky patří tepelné čerpadlo NIBE Split. Pro ohřev TUV je nejvhodnější Dražice DZD TC. Pro vytápění nízkoenergetických rodinných domů se doporučuje ventilační čerpadlo NIBE, které kromě vytápění a ohřevu TUV zajistí i potřebnou výměnu vnitřního vzduchu.

 

 

Tepelná čerpadla Daikin Altherma

Nízkoteplotní tepelná čerpadla typu vzduch-voda Daikin jsou optimální volbou pro nové domybudovy. Pokud jsou zkombinována s podlahovým vytápěním nebo nízkoteplotními radiátory, celá konfigurace spotřebuje k vytápění vašeho domu méně energie. Naše tepelná čerpadla typu vzduch-voda jsou navržena v Evropě pro Evropu a jsou vhodná pro celoroční použití všude v evropském klimatu.

Vysokoteplotní tepelná čerpadla vzduch-voda jsou ideální pro rekonstrukcevýměnu starých kotlů. Malé rozměry vysokoteplotního tepelného čerpadla Daikin Altherma vyžadují minimální prostor pro instalaci a bezproblémově se připojí na vaše stávající potrubíradiátory. Tak může dosáhnout vysoké energetické účinnosti tepelného čerpadla bez nutnosti vyměnit celý systém.

 

 

Nevíte si rady při výběru správného typu čerpadla? Potřebujete zjistit či vypočítat tepelnou ztrátu objektu? Potřebujete navrhnout otopnou soustavu, podlahové vytápění či jen poradit s nastavením regulace tepelného čerpadla?

 

 

Pokračujte na

Můžeme Vám s něčím poradit?