Fotovoltaika na střechy firem a hal

Mnoho firem v České republice již dnes využívá elektřinu vyrobenou na své vlastní střeše. I po očekávaném snížení výkupní ceny od roku 2011 bude vhodné mít vlastní zdroj elektrické energie.

Pro firmy je většinou optimální variantou připojení fotovoltaické elektrárny v režimu zelených bonusů. To znamená, že vyrobenou elektřinu si primárně spotřebováváte uvnitř objektu či areálu, a teprve případné přebytky prodáváte do sítě. Je jasné, že čím více vlastní energie je Vaše firma schopna využít, tím rychleji se prvotní investice vrátí.

 

 

BIPV – fotovoltaika integrovaná do budov

Novým trendem je také integrace fotovoltaických technologií přímo do plášťů budov. V západních zemích se již běžně setkáte například se solárními panely zabudovanými přímo do krytiny střechy či fasády budovy.

U šikmých střech se začíná hojně objevovat elegantní systém firmy Schott – SCHOTT InDAX, který využívá fotovoltaické moduly namísto tradiční taškové krytiny.

U plochých střech se zase často pracuje s fotovoltaickými fóliemi, které působí současně jako hydroizolace a fotovoltaický systém. Zkušenosti z instalací v ČR vám rádi prezentujeme při osobním jednání.

Třetí možností integrace FV do budov je použití průhledných designových skel a fasád, například u prosklených schodišť, jižních fasád či třeba u stínících prvků.

 

 

Vzhledem k širokému výběru možností fotovoltaických instalací nelze uvést typizovaná řešení. Pro vážné zájemce nabízíme poradenství při osobní schůzce a první návrh či studii zdarma.

 

 

Fotovoltaika na střeše SVP solar, s.r.o.

Také naše firma se v roce 2008 rozhodla jako jedna z prvních v Praze instalovat solární elektrárnu. Na střeše dílny a vedlejší administrativní budovy máme instalovaný výkon 7 kWp + 3 kWp. Fotografii a výsledky měření za rok 2009 si můžete prohlédnout ZDE.