FOTOVOLTAIKA

 

Fotovoltaika je metoda přímé přeměny slunečního záření na elektrickou energii. Dnes je již fotovoltaika velmi rozšířená a potkáváme se s ní v různých podobách. Od solárních lamp, přes ostrovní systémy až po hybridní a síťovou fotovoltaiku.

Hlavními výhodami fotovoltaiky je obrovské množství sluneční energie dopadající na zemský povrch a její „čistota“, protože během výroby solární energie nevznikají skleníkové plyny. Fotovoltaické systémy navíc nejsou po instalaci náročné na údržbu. Významnou výhodou je také nezávislost na distribuční soustavě.

Naše společnost je na trhu již 25 let. Za tu dobu jsme realizovali tisíce fotovoltaických systémů. Posledních 10 let navíc provozujeme i oborový e-shop.

 

 

Ostrovní systémy

Soustava s ukládáním energie
do baterií. Vhodný pro chaty a chalupy, kde není rozvod elektřiny nebo kde by vybudování elektrické přípojky znamenalo vynaložení vysokých nákladů.

více informací

Hybridní systémy

Soustava s možností využití elektřiny rozvodné sítě. Jedná se zjednodušeně řečeno o solární elektrárny s akumulací. Optimální řešení na míru bez přetoků do sítě. Vybírat můžete i z oblíbených sestav.

více informací

Síťové systémy

Síťová fotovoltaická elektrárna je připojená do distribuční soustavy. Obsahuje panely a střídač. Dle ji lze  instalovat pouze pokud máte povolení distributora o připojení zařízení do distribuční soustavy.

více informací

Co je to fotovoltaická elektrárna?

Vlastní sluneční elektrárna (neboli fotovoltaická elektrárna, zkráceně FVE) je moderním doplňkem mnoha domácností i firem. FVE je výrobnou elektřiny, která šetří životní prostředí, snižuje vaši závislost na distributorovi a je do budoucnosti pojistkou proti dopadům cen elektřiny a případným výpadkům sítě.

Solární elektrárny se nejčastěji instalují na střechy rodinných domů a budovy firem či skladů. Nezřídka se také objevují fotovoltaické panely integrované přímo do střech či fasád novostaveb. Zatímco u domácností se vyskytují aplikace s výkonem okolo 5kWp, největší solární parky mohou dosahovat až několik MWp. Tyto obří instalace již ale není možné připojovat.

 

Hybridní fotovoltaická elektrárna (HFVE)

Mezníkem v cestě k nezávislosti je systém tzv. hybridních elektráren. Jedná se vlastně o rozšíření tradičních síťových on-grid systémů o záložní baterie, do kterých se přes den ukládají přebytky vyrobené energie. Tato energie se pak využívá v noci a při nedostatečném záření. Při vybití baterií pod definovanou úroveň nebo při vyšší spotřebě si hybridní střídač „dobírá“ energii přímo ze sítě. Odběr ze sítě je ovšem minimální a při jejím výpadku se systém automaticky přepne do ostrovního režimu. Pro instalaci HFVE není třeba smlouva s ČEZ / PRE / EON, protože lze zcela zamezit přetokům ven do sítě. (Přesto je třeba splnit určité podmínky). Díky bateriím využijete 100% vyrobené energie a na ostrovní provoz můžete přejít kdykoliv – stáváte se prakticky nezávislými.

 

Síťová fotovoltaická elektrárna (On-grid)

Síťovou fotovoltaickou elektrárnu lze dle zákona instalovat pouze pokud máte povolení distributora o připojení zařízení do distribuční soustavy (DS). Síťová (On-grid) elektrárna je bez bateriového uložiště, přebytky poté dodává do distribuční soustavy, případně do ohřevu vody.
Tento typ provozu FVE pracuje paralelně s DS a tedy vyráběná energie z FVE jde přes hlavní domovní rozvaděč, kde je v případě v té době zapnutých spotřebičů spotřebována těmito spotřebiči a případný přebytek energie přetéká do distribuční soustavy. Tento princip funguje i opačným způsobem. V případě požadavku na větší množství odebírané energie zapnutými spotřebiči, než v tu chvíli vyrábí solární elektrárna, je energie dočerpána z DS a je tak možno bez omezení používat i výkonné spotřebiče.

 

 

Ostrovní fotovoltaická elektrárna (Off-grid)

Ostrovní fotovoltaický systém (označovaný také jako off-grid) je typický tím, že není připojený na síť a obsahuje baterie neboli akumulátory. Ostrovní systémy je vhodné využít na místech, kde není přístup k rozvodné síti, nebo kde by vybudování elektrické přípojky znamenalo vynaložení vysokých nákladů.

Malinké ostrovní systémy můžeme vidět například na solárních lampách, dopravních značkách či směrových sloupcích. Sofistikované ostrovní systémy napájejí budovy nebo osady v odlehlých oblastech, kam není zavedena elektřina.

 

 

Pouze špičkové technologie

Solární panely (neboli moduly) tvoří jednu z největších položek v celkovém rozpočtu fotovoltaické elektrárny a je tudíž třeba se zaměřit na jejich správný výběr. Obecně lze říci, že i zde platí známé pravidlo optimálního poměru Cena : Výkon. Po důkladném posouzení dlouhodobých zkušeností a vlastních srovnávacích testech se naše společnost rozhodla pro špičkové solární panely předních světových značek Amerisolar, BenQ v kombinaci s osvědčenými střídači značek Fronius (Rakousko),Victron (Holandsko), a SolarEdge (Izrael).

Baterie poté doporučujeme: 
Lithiové: Fronius, BMZ, Pylontech, LGchem
Olověné: Hopecke, Trojan.

 

Další služby

Pokud uvažujete o pořízení FVE na klíč či pouze komponentů, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat. Rádi Vám nabídneme optimální řešení za více než příznivou cenu.

Výstavba vlastní sluneční elektrárny (neboli fotovoltaické elektrárny, zkráceně FVE) je v dnešní době moderní a vysoce výhodná. Kromě toho, že výrobou elektřiny pomocí solárních panelů šetříte životní prostředí a snižujete svoji závislost na distributorovi, je dnes FVE (fotovoltaická elektrárna) zejména spolehlivou a jednoznačně výnosnou investicí.

FVE se nejčastěji instalují na střechy rodinných domů, na budovy firem a skladů nebo na volné pozemky. Nezřídka se také objevují fotovoltaické panely integrované přímo do střech či fasád novostaveb. Zatímco u domácností se vyskytují aplikace s výkonem okolo 5kWp, největší solární elektrárny mohou dle přání a možností investora dosahovat až několik MWp.

Pokud uvažujete o pořízení FVE na klíč či pouze komponentů – stavebnice fotovoltaické elektrárny, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat. Rádi Vám nabídneme optimální řešení za více než příznivou cenu.

 

Podáme za Vás žádost o připojení a vyřídíme veškerou administrativu. V případě zájmu pište na solar@svp.cz.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Pokud máte zájem o naše služby, vyplňte, prosím, tento poptávkový formulář. Čím podrobněji vyplníte i nepovinné položky, tím rychleji Vám budeme schopni připravit nabídku. Pokud údaje nemáte nebo je nechcete vyplnit, nechte je klidně volné. Budeme Vás kontaktovat v co nejkratší možné době.

Ke svým dotazům či požadavkům uvádějte, prosím, telefonní číslo, usnadníte a urychlíte tím komunikaci.


  FOTOVOLTAIKAFOTOTERMIKASOLÁRNÍ LAMPY

  FOTOVOLTAIKA

  Síťová (bez baterií)Hybridní (s bateriemi)Ostrovní (bez sítě)Ohřev vody

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  FOTOTERMIKA

  Kolektory trubicovéKolektory plochéOhřev TUVOhřev TUV + přitápěníOhřev bazénuJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  TEPELNÉ ČERPADLO

  Země – voda (kolektor)Země – voda (vrt)Vzduch - vodaVzduch - vzduchVytápěníOhřev TUVOhřev bazénuChlazeníJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  TEPLOVZDUŠNÉ PANELY

  VětráníOdvlhčeníTemperováníJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  Instalace na stěnu:  Instalace na střechu:

  REKUPERACE

  CentrálníDecentrální/lokálníJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  CENTRÁLNÍ:

  DECENTRÁLNÍ:

  SOLÁRNÍ LAMPY

  Pro hřištěParkParkovištěZahradaStezkaUliceSilniceJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  PODLAHOVÉ TOPENÍ

  V objektu bude pouze podlahové vytápěníV objektu bude kombinace s radiátoryJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  PLAŠIČE ZVĚŘE

  Pro hřištěParkParkovištěStezku-Ulici-SilniciJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  VÍCE NA NAŠEM E-SHOPU

  OSTROVNÍ SYSTÉMY

  Vhodný pro chaty a chalupy, kde není rozvod elektřiny. Vybírejte z 12V, 24V a 24V systému.

  FOTOVOLTAICKÉ PANELY

  Samostatné fotovoltaické panely od ověřených výrobců.

  SOLÁRNÍ BATERIE

  Baterie pro akumulaci elektrické energie ve fotovoltaických systémech na našem e-shopu!