SOLÁRNÍ OHŘEV

Podáme za Vás žádost o dotaci na solární ohřev vody a vyřídíme veškerou administrativu. 

Při správném návrhu solárního termického systému je možné ročně uspořit až 70% energie k ohřevu TUV.

Návratnost investice se často pohybuje již okolo 5-7 let

Solar Kerberos

Fotovoltaický systém, který se hodí ke stávajícímu elektrickému bojleru. Díky měniči hlídá optimální bod výkonu.

Systém Logitex

Fotovoltaický systém včetně speciálního bojleru od firmy Dražice. Obsahuje patentovaný MPPT optimalizér Logitex.

Solární systém

Termický systém složený ze solárních kolektorů. Užitková voda ohřívána přímo v panelech a uchovávána v bojleru.

Jak to vše funguje? Existují dvě možnosti ohřevu vody za pomoci slunce.

Fotovolatické panely (fotovoltaický ohřev) a solární kolektory (termický ohřev). Princip fungování je zcela odlišný. Kolektory pracují s teplem slunečního záření a k jejich instalaci je třeba potrubí, ventily, čerpadla.

 

 FOTOVOLTAICKÉ PANELY
  (FOTOVOLTAICKÝ OHŘEV) 

Fotovoltaické panely nepracují s teplem, ale se světlem, místo speciální přenosové kapaliny a potrubí si vystačí s elektrickým kabelem, v zimě nezamrznou, v létě se nepřehřejí. Elektřinou, kterou vyprodukují můžeme ohřívat vodu v bojleru.

Ale kdybychom zapojili fotovoltaický panel přímo k topnému tělesu, nebylo by to moc efektivní – někdy by to ohřívalo vodu moc, někdy vůbec. K fungování je třeba ještě zařízení, které dokáže tuto energii efektivně zpracovat.

Tedy, předat ji do bojleru, když je nutné ohřát vodu, rozumně zužitkovat přebytky (třeba pro dobíjení akumulátorů) a naopak, když není dostatek elektřiny z panelů, umět použít elektřinu ze sítě, abychom nezůstali bez teplé vody. K tomu je třeba ještě řídící jednotka.

 

 

Fotovoltaický ohřev

 

Aktuálně nabízíme dvě řešení fotovoltaického ohřevu.  Přičemž na obě lze aktuálně čerpat dotaci v rámci programu Nová Zelená úsporám.

 

LOGITEX

DZ Dražice a Logitex spolupracují na výrobě zásobníků vody, které používají elektrickou energii a solární panely pro ohřev.

S jejich patentovaným řešením tepelných ochranných prvků, topných těles a nově i spotřeby přebytků energie a automatickým přepnutím na klimatizační jednotku, která topí a chladí, lze využít i přebytek energie.

Díky přímému připojení ekologicky vyrobené elektřiny pro ohřev, topení a chlazení, lze 100% využít vyrobené elektřiny z fotovoltaických panelů.

Systémy LOGITEX se nikdy nepřipojí do veřejné sítě, což znamená, že není nutné žádné souhlasy nebo hlášení zdroje. Nejefektivnější investicí do fotovoltaiky je maximální využití energie v domě.

 

 

SOLAR KERBEROS

SOLAR KERBEROS myslí i na to, že Slunce nesvítí stále stejně silně. Proto sleduje takzvaný bod maximálního výkonu fotovoltaického systému (této technologii se říká MPPT, z anglického Maximum Power Point Tracking), což je způsob, jak zpracovávat proud a napětí z fotovoltaických panelů podle intenzity slunečního svitu tak, aby byl výkon panelů neustále maximalizován.

Je to tak: žádné kolektory, žádné trubky, žádný výměník tepla, oběhová čerpadla, speciální teplonosná kapalina a nutnost časté údržby! Jen fotovoltaický panel, elektrický kabel, řídicí jednotka a úplně obyčejný elektrický bojler.

 

SOLÁRNÍ KOLEKTORY
  (TERMICKÝ OHŘEV) 

 

Pokud jde o ohřev kolektory, pak základem každého  systému jsou solární kolektory, které záření absorbují a mění na teplo, odváděné pomocí teplonosné kapaliny k místu využití.

Správnou cirkulaci teplonosné kapaliny soustavou zajišťuje čerpadlová skupina, která kromě čerpadla obsahuje zejména elektronickou regulaci napojenou na teplotní čidla a také expanzní nádobu kvůli objemové tepelné roztažnosti kapalin.

Tepelná energie absorbovaná kolektory se zpravidla pomocí výměníku předává do akumulační nádrže nebo zásobníku TUV. Ohřátá voda v zásobníku je pak využívána buď přímo jako teplá užitková voda (TUV) nebo jako předehřátá voda topná.

Protože se ovšem nelze na sluneční svit nikdy 100% spoléhat, bývá solární sestava kombinována s některým jiným způsobem ohřevu či vytápění, jako je plynový kotel, krb či jiný zdroj tepla.

 

Termický ohřev

 

Termické solární kolektory jsou vhodné zejména v situaci, když je na střeše velmi málo místa. Pro ohřev bojleru postačí 2 panely, které zaberou celkem cca 4 m2. Zákazníci často kupují solární kolektory také v případě, že mají z minulosti připraven solární bojler k pozdějšímu doplnění o solární panely.

V ostatních případech se přikláníme k fotovoltaickým panelům.  Pokud nejsou určeny pouze k ohřevu bojleru, ale mohou napájet všechny elektrospotřebiče, pak je fotovoltaika univerzálnější.
U fotovoltaiky je instalace navíc jednodušší, tahají se pouze kabely, nikoliv potrubí s kapalinou. Fotovoltaické panely jsou vhodné vždy, když je na střeše dost místa pro instalaci potřebného výkonu.

Používáme pouze osvědčené výrobky renomovaných značek, které splňují požadavky na dotace z programu Zelená úsporám. Z důvodu léty prověřené kvality navrhujeme solární systémy ze systémů Regulus, Bramac Solar a Thermosolar.

Základem každého systému jsou solární kolektory, které záření absorbují a mění na teplo, odváděné pomocí teplonosné kapaliny k místu využití.

Správnou cirkulaci teplonosné kapaliny soustavou zajišťuje čerpadlová skupina, která kromě čerpadla obsahuje zejména elektronickou regulaci napojenou na teplotní čidla a také expanzní nádobu kvůli objemové tepelné roztažnosti kapalin.

Tepelná energie absorbovaná kolektory se zpravidla pomocí výměníku předává do akumulační nádrže nebo zásobníku TUV. Ohřátá voda v zásobníku je pak využívána buď přímo jako teplá užitková voda (TUV) nebo jako předehřátá voda topná.

Protože se ovšem nelze na sluneční svit nikdy 100% spoléhat, bývá solární sestava kombinována s některým jiným způsobem ohřevu či vytápění, jako je plynový kotel, krb či jiný zdroj tepla.

Jednoznačným trendem moderních domácností je dnes kombinace solárního systému a tepelného čerpadla. Nabídku sestav s tepelnými čerpadly najdete v sekci Tepelná čerpadla.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme

 

Solární systém a tepelné čerpadlo

Jednoznačným trendem moderních domácností je využívání sluneční energie pro ohřev TUV a tepelného čerpadla pro vytápění. Nejvhodnější kombinaci obou úsporných zařízení Vám navrhne naše technické oddělení. Kontaktujte nás telefonicky, emailem či vyplňte jednoduchý poptávkový formulář.  

 

Návrh zdarma

Dle Vašich požadavků Vám zdarma navrhneme solární systém na míru pro celoroční ohřev TUV,  sezónní přitápění objektu či solární ohřev bazénu. Poptávkový formulář

Nebo si vyberte jednu z hotových sestav v e-shopu

 

Kvalita a odbornost

Používáme pouze osvědčené výrobky renomovaných značek, které splňují požadavky na dotace z programu Zelená úsporám. Z důvodu léty prověřené kvality navrhujeme solární systémy pouze osvědčených značek Regulus, Bramac Solar a Thermosolar.

Servis a opravy solárních systémů

Kromě instalace na klíč nabízíme samozřejmě kompletní záruční i pozáruční servis solárních systémů. Máte-li jakýkoliv problém s Vaším systémem, obraťte se na nás. Provádíme opravy a výměny kolektorů, opravu izolací, utěsnění spojů, natlakování a napuštění systému a další.

Pokračujte na:

Dle konkrétních požadavků Vám zdarma navrhneme solární systém na míru pro celoroční ohřev TUV,  sezónní přitápění objektu či solární ohřev bazénu. Při nejběžnější variantě zapojení pro solární ohřev TUV se návratnost investice pohybuje již okolo 3-5 let.

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Pokud máte zájem o naše služby, vyplňte, prosím, tento poptávkový formulář. Čím podrobněji vyplníte i nepovinné položky, tím rychleji Vám budeme schopni připravit nabídku. Pokud údaje nemáte nebo je nechcete vyplnit, nechte je klidně volné. Budeme Vás kontaktovat v co nejkratší možné době.

Ke svým dotazům či požadavkům uvádějte, prosím, telefonní číslo, usnadníte a urychlíte tím komunikaci.


  FOTOVOLTAIKAFOTOTERMIKASOLÁRNÍ LAMPY

  FOTOVOLTAIKA

  Síťová (bez baterií)Hybridní (s bateriemi)Ostrovní (bez sítě)Ohřev vody

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  FOTOTERMIKA

  Kolektory trubicovéKolektory plochéOhřev TUVOhřev TUV + přitápěníOhřev bazénuJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  TEPELNÉ ČERPADLO

  Země – voda (kolektor)Země – voda (vrt)Vzduch - vodaVzduch - vzduchVytápěníOhřev TUVOhřev bazénuChlazeníJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  TEPLOVZDUŠNÉ PANELY

  VětráníOdvlhčeníTemperováníJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  Instalace na stěnu:  Instalace na střechu:

  REKUPERACE

  CentrálníDecentrální/lokálníJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  CENTRÁLNÍ:

  DECENTRÁLNÍ:

  SOLÁRNÍ LAMPY

  Pro hřištěParkParkovištěZahradaStezkaUliceSilniceJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  PODLAHOVÉ TOPENÍ

  V objektu bude pouze podlahové vytápěníV objektu bude kombinace s radiátoryJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  PLAŠIČE ZVĚŘE

  Pro hřištěParkParkovištěStezku-Ulici-SilniciJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE