Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Pokud máte zájem o naše služby, vyplňte, prosím, tento poptávkový formulář. Čím podrobněji vyplníte i nepovinné položky, tím rychleji Vám budeme schopni připravit nabídku. Budeme Vás kontaktovat v co nejkratší možné době.

Ke svým dotazům či požadavkům uvádějte, prosím, telefonní číslo, usnadníte tím komunikaci a urychlíte vyřízení věci.


  FOTOVOLTAIKAFOTOTERMIKATEPLOVZDUŠNÉ PANELYSOLÁRNÍ LAMPYPODLAHOVÉ TOPENÍPLAŠIČE ZVĚŘE

  FOTOVOLTAIKA

  Síťová (bez baterií)Hybridní (s bateriemi)Ostrovní (bez sítě)Ohřev vody

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  FOTOTERMIKA

  Kolektory trubicovéKolektory plochéOhřev TUVOhřev TUV + přitápěníOhřev bazénuJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  TEPELNÉ ČERPADLO

  Země – voda (kolektor)Země – voda (vrt)Vzduch - vodaVzduch - vzduchVytápěníOhřev TUVOhřev bazénuChlazeníJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  TEPLOVZDUŠNÉ PANELY

  VětráníOdvlhčeníTemperováníJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  Instalace na stěnu:  Instalace na střechu:

  REKUPERACE

  CentrálníDecentrální/lokálníJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  CENTRÁLNÍ:

  DECENTRÁLNÍ:

  SOLÁRNÍ LAMPY

  Pro hřištěParkParkovištěZahradaStezkaUliceSilniceJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  PODLAHOVÉ TOPENÍ

  V objektu bude pouze podlahové vytápěníV objektu bude kombinace s radiátoryJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  PLAŠIČE ZVĚŘE

  Pro hřištěParkParkovištěStezku-Ulici-SilniciJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  SOLÁRNÍ OHŘEV

  Solar Kerberos

  Fotovoltaický systém, který se hodí ke stávajícímu elektrickému bojleru. Díky měniči hlídá optimální bod výkonu.

  Systém Logitex

  Fotovoltaický systém včetně speciálního bojleru od firmy Dražice. Obsahuje patentovaný MPPT optimalizér Logitex.

  Solární systém

  Termický systém složený ze solárních kolektorů. Užitková voda ohřívána přímo v panelech a uchovávána v bojleru.

  Podáme za Vás žádost o dotaci a vyřídíme veškerou administrativu. V případě zájmu pište na solar@svp.cz.

  Při správném návrhu solárního termického systému je možné ročně uspořit až 70% energie k ohřevu TUV. Návratnost investice se často pohybuje již okolo 5-7 let.

   

  Jak to funguje? Existují dvě možnosti řešení:

   

  Princip fungování je zcela odlišný. Kolektory pracují s teplem slunečního záření a k jejich instalaci je třeba potrubí, ventily, čerpadla.

  Fotovoltaické panely nepracují s teplem, ale se světlem, místo speciální přenosové kapaliny a potrubí si vystačí s elektrickým kabelem, v zimě nezamrznou, v létě se nepřehřejí. Elektřinou, kterou vyprodukují můžeme ohřívat vodu v bojleru.

  Ale kdybychom zapojili fotovoltaický panel přímo k topnému tělesu, nebylo by to moc efektivní – někdy by to ohřívalo vodu moc, někdy vůbec. K fungování je třeba ještě zařízení, které dokáže tuto energii efektivně zpracovat.

  Tedy, předat ji do bojleru, když je nutné ohřát vodu, rozumně zužitkovat přebytky (třeba pro dobíjení akumulátorů) a naopak, když není dostatek elektřiny z panelů, umět použít elektřinu ze sítě, abychom nezůstali bez teplé vody. K tomu je třeba ještě řídící jednotka.

  Pokud jde o ohřev kolektory, pak základem každého  systému jsou solární kolektory, které záření absorbují a mění na teplo, odváděné pomocí teplonosné kapaliny k místu využití. Správnou cirkulaci teplonosné kapaliny soustavou zajišťuje čerpadlová skupina, která kromě čerpadla obsahuje zejména elektronickou regulaci napojenou na teplotní čidla a také expanzní nádobu kvůli objemové tepelné roztažnosti kapalin.

  Tepelná energie absorbovaná kolektory se zpravidla pomocí výměníku předává do akumulační nádrže nebo zásobníku TUV. Ohřátá voda v zásobníku je pak využívána buď přímo jako teplá užitková voda (TUV) nebo jako předehřátá voda topná. Protože se ovšem nelze na sluneční svit nikdy 100% spoléhat, bývá solární sestava kombinována s některým jiným způsobem ohřevu či vytápění, jako je plynový kotel, krb či jiný zdroj tepla.

   

  Fotovoltaický ohřev

   

  Aktuálně nabízíme dvě řešení fotovoltaického ohřevu.  Přičemž na obě lze aktuálně (rok 2018) čerpat dotaci 40 000,- Kč v rámci programu Nová Zelená úsporám, podoblast podpory C.3.3.

  LOGITEX je systém včetně speciálního bojleru, který se musí v rámci sestavy koupit = hodí se pro novou instalaci (rekonstrukce, novostavba, kde zatím bojler není). Systém není možné ovládat, nenabízí ani podrobný přehled o provozu a výrobě. K provozu je třeba síťová elektřina pro napájení regulačních prvků – při výpadku sítě nepracuje.  Nemá plnohodnotný MPPT, jen otmimalizér.  Speciální (stejnosměrné) topné tělísko v bojleru není přímo ve styku s vodou = neusazuje se zde vodní kámen = lepší účinnost, delší životnost. Systém je tedy jednodušší a levnější.

   

  SOLAR KERBEROS má měnič a hlídání optimálního bodu výkonu (MPPT) = díky měniči napájí běžnou elektrickou topnou spirálu, která je v každém elektrickém bojleru, a díky MPPT ji napájí s velkou účinností . Tedy hodí se ke stávajícím běžným elektrickým bojlerům, které není nutné měnit. Ovládání má přes dotykový displej = je přehled o provozu, lze programovat provozní čas a různé režimy, archivuje se statistika výroby, chybové stavy, lze ovládat vzdáleným přístupem.  Při výpadku elektrické sítě pracuje dále v ostrovním režimu. Nový bojler je možné kdykoliv dodat.

   

  Termický ohřev

   

  Termické solární kolektory jsou vhodné zejména v situaci, když je na střeše velmi málo místa. Pro ohřev bojleru postačí 2 panely, které zaberou celkem cca 4 m2. Zákazníci často kupují solární kolektory také v případě, že mají z minulosti připraven solární bojler k pozdějšímu doplnění o solární panely.

  V ostatních případech se přikláníme k fotovoltaickým panelům.  Pokud nejsou určeny pouze k ohřevu bojleru, ale mohou napájet všechny elektrospotřebiče, pak je fotovoltaika univerzálnější.
  U fotovoltaiky je instalace navíc jednodušší, tahají se pouze kabely, nikoliv potrubí s kapalinou. Fotovoltaické panely jsou vhodné vždy, když je na střeše dost místa pro instalaci potřebného výkonu.

  Používáme pouze osvědčené výrobky renomovaných značek, které splňují požadavky na dotace z programu Zelená úsporám. Z důvodu léty prověřené kvality navrhujeme solární systémy ze systémů Regulus, Bramac Solar a Thermosolar.

  Základem každého systému jsou solární kolektory, které záření absorbují a mění na teplo, odváděné pomocí teplonosné kapaliny k místu využití.

  Správnou cirkulaci teplonosné kapaliny soustavou zajišťuje čerpadlová skupina, která kromě čerpadla obsahuje zejména elektronickou regulaci napojenou na teplotní čidla a také expanzní nádobu kvůli objemové tepelné roztažnosti kapalin.

  Tepelná energie absorbovaná kolektory se zpravidla pomocí výměníku předává do akumulační nádrže nebo zásobníku TUV. Ohřátá voda v zásobníku je pak využívána buď přímo jako teplá užitková voda (TUV) nebo jako předehřátá voda topná.

  Protože se ovšem nelze na sluneční svit nikdy 100% spoléhat, bývá solární sestava kombinována s některým jiným způsobem ohřevu či vytápění, jako je plynový kotel, krb či jiný zdroj tepla.

  Jednoznačným trendem moderních domácností je dnes kombinace solárního systému a tepelného čerpadla. Nabídku sestav s tepelnými čerpadly najdete v sekci Tepelná čerpadla.

   

  Solární systém a tepelné čerpadlo

  Jednoznačným trendem moderních domácností je využívání sluneční energie pro ohřev TUV a tepelného čerpadla pro vytápění. Nejvhodnější kombinaci obou úsporných zařízení Vám navrhne naše technické oddělení. Kontaktujte nás telefonicky, emailem či vyplňte jednoduchý poptávkový formulář.

   

  Vzorový případ instalace na RD

  Pořizovací cena na klíč (včetně DPH) 75.000 Kč
  Roční potřeba energie na ohřev TUV 3.800 kWh
  Solární pokrytí 70%
  Roční úspora energie na ohřev TUV 2.660 kWh
  Cena elektrické energie (D02d) 5,08 Kč/kWh
  Roční úspora peněz za ohřev TUV 13.513 Kč
  Návratnost investice (75.000 / 13.513) 5,5 roku

   

  Návrh zdarma

  Dle Vašich požadavků Vám zdarma navrhneme solární systém na míru pro celoroční ohřev TUV,  sezónní přitápění objektu či solární ohřev bazénu. Poptávkový formulář

  Nebo si vyberte jednu z hotových sestav v e-shopu

   

  Kvalita a odbornost

  Používáme pouze osvědčené výrobky renomovaných značek, které splňují požadavky na dotace z programu Zelená úsporám. Z důvodu léty prověřené kvality navrhujeme solární systémy značek Regulus, Bramac Solar a Thermosolar.

  Servis a opravy solárních systémů

  Kromě instalace na klíč nabízíme samozřejmě kompletní záruční i pozáruční servis solárních systémů. Máte-li jakýkoliv problém s Vaším systémem, obraťte se na nás. Provádíme opravy a výměny kolektorů, opravu izolací, utěsnění spojů, natlakování a napuštění systému a další. Servisní linka: 734 497 809.

  Pokračujte na:

  E-shop   Tepelná čerpadla   Solární sprchy   Ostrovní systémy

  Dle konkrétních požadavků Vám zdarma navrhneme solární systém na míru pro celoroční ohřev TUV,  sezónní přitápění objektu či solární ohřev bazénu. Při nejběžnější variantě zapojení pro solární ohřev TUV se návratnost investice pohybuje již okolo 3-5 let.