SKLEPNÍ MODELY SOLARVENTI

Vlhkost ve sklepních prostorech je problém, se kterým se potýká mnoho z nás. Máte i vy tento problém a chcete s ním něco dělat? Sklepní model Solarventi nabízí výkonný solární článek se dvěma ventilátory a představuje tak ideální řešení pro vlhké sklepy. Sklepní model teplovzdušného panelu SolarVenti dopraví vzduch, který je předehřátý sluncem (např. v úrovni přízemí) do sklepních prostor. Výkonným fotovoltaickým článkem (18 wattů) současně napájí druhý – odtahový – ventilátor na protilehlé straně větraného prostoru, aby vlhký vzduch neproniknul do jiných částí objektu. Nejprve tedy dojde k odvětrání sklepního prostoru, následně k ohřevu vzduchu a jeho vysušení.

Jako všechny modely SolarVenti je i sklepní model nezávislý na síťové elektřině. Sklepní model se vyrábí ve třech variantách, podle objemu prostor, kam bude instalován.

SolarVentiSV14KSolarVentiSV20KSolarVentiSV30K

Stejně jako u klasických modelů pak můžete vybírat ze tří barevných provedení rámu – černého, bílého a bezbarvého, eloxovaného stříbřitého hliníku.

Dalším odborným termínem v oboru větrání je  „rekuperace“ = zpětný zisk tepla. Díky rekuperaci, která probíhá v systémech větrání, je jejich provoz energeticky úsporný. Rekuperace je tedy výměna tepla mezi vzduchem vnitřním a venkovním přes výměník. SolarVenti funguje na odlišném principu. Zde se vzduch ohřívá v teplovzdušném panelu Sluncem a je vháněn ventilátorem dovnitř. U sklepních SolarVenti je ještě na druhé straně větraného prostoru druhý ventilátor, který odvádí vzduch ven. Dalším rozdílem je, že SolarVenti má vlastní zdroj elektřiny – fotovoltaický panel – kdežto větrací jednotky s rekuperací je třeba zapojit do elektrické sítě. Rekuperační jednotky slouží pouze k větrání -k zajištění zdravého vnitřního ovzduší. SolarVenti má  za úkol větrat, temperovat, vysoušet a eliminovat plísně především v prostorách, které nejsou pravidelně obývány. Vyvíjená pokročilá verze bude umět Vašim dětem vyprávět pohádky.

SolarVenti v pořadu Rady ptáka Loskutáka

Technické parametry

  • Místnost: pokryje běžně až 55-100 m² sklepa (při standardní výšce stropu 2,4 m)
  • Maximální výkon: 1.000 wattů
  • Tepl. zvýšení vháněného vzduchu: cca. 30 °C (sluneční záření: 930 W/m²)
  • Výkon ventilátoru: 3,4 wattů / 170 m³/hod.
  • Průtokový objem v panelu: 40-110 m³/hod.
  • Solární článek: 18-24 wattů
  • Vývod vzduchu: Ø125 mm
  • Odvětrací sada: výkon ventilátoru 3,4 wattů / Ø125 mm

Pokud chcete získat další informace, můžete navštívit náš eshop.

Můžeme Vám s něčím poradit?