FOTOVOLTAICKÝ OHŘEV VODY

Aktuálně nabízíme tři řešení fotovoltaického ohřevu.  Přičemž na všechny lze čerpat dotaci v rámci programu Nová Zelená úsporám.

Níže se můžete podívat na 3 předpřipravené sestavy, které dávají z našeho pohledu smysl.

Běžně se můžete na trhu setkat s nabídkou, která buď nesplňuje kritéria pro získání dotace nebo takovou, která vám nepřinese potřebný výkon, případně obsahuje nekvalitní komponenty. Rádi s vámi naše nabídky projdeme a vysvětlíme, jaký je mezi nimi rozdíl.

Naše společnost je na trhu již více než 25 let! Máme jedno z nejvyšších hodnocení kvality na nezávislé platformě Refsite.cz

LOGITEX je systém pro fotovoltaický ohřev vody – elektrárna a speciální bojler se střídavým a stejnosměrným topným tělesem. Tento bojler proto musí být součástí sestavy. Toto řešení je vhodné pro novou instalaci, kdy bojler v objektu ještě není (rekonstrukce, novostavba). Regulaci Logitex není možné nastavovat, programovatat, nenabízí podrobný přehled o provozu, nemá plnohodnotné sledování maximálního bodu výkonu (MPPT), pouze optimizér. Upřednostní ho tedy méně nároční zákazníci se snahou o nižší pořizovací náklady. K provozu je třeba síťová elektřina pro napájení ochranných prvků – při výpadku sítě tedy systém nepracuje.  Výhodou je, že topné tělísko v bojleru není v přímém kontaktu s vodou – neusazuje se na něm vodní kámen = lepší účinnost, delší životnost.

SOLAR KERBEROS je systém pro fotovoltaický ohřev vody s měničem a sledováním maximálního bodu výkonu (MPPT). Díky MPPT s vysokou účinností napájí běžnou elektrickou topnou spirálu, která je v každém elektrickém bojleru. Tedy hodí se ke stávajícím běžným elektrickým bojlerům. Ovládání má přes dotykový displej = je přehled o provozu, lze programovat provozní čas a různé režimy, archivuje se statistika výroby, chybové stavy, lze ovládat vzdáleným přístupem.  Při výpadku elektrické sítě pracuje dále v ostrovním režimu.

Můžeme Vám s něčím poradit?

Ohřev teplé vody fotovoltaickými panely

Ohřívače LX ACDC/M+K je možné použít jako samostatné elektrické ohřívače vody. Pracují na principu dvou samostatných elektrických okruhů. První je napojený na elektrickou energii ze sítě (AC 230V) a druhý je napojený na elektrickou energii z fotovoltaických panelů. Oba okruhy mohou pracovat současně nebo každý samostatně.

Připojení na zdroj elektrické energie ze sítě garantuje ohřev vody během dlouhodobě nepříznivého počasí. Pomocí termostatu se nastaví požadovaná teplota vody (např. 45°C). Při dosáhnutí přednastavené teploty 45°C se automaticky vypíná přívod elektrické energie ze sítě (AC 230V) a v ohřívači se dále ohřívá voda  elektrickou energií z fotovoltaických panelů až na max. teplotu 75°C.

Ohřívače vody LX ACDC/M+K (KW) se dají využít i na připojení nočního proudu (nízký tarif).

.

Kombinace s externím zdrojem tepla

Hybridní ohřívače vody LX ACDC / +K je možné kromě ohřevu AC a DC proudem připojit i k externímu zdroji tepla (krby, kamna, tepelná čerpadla, plynové kotle a pod.). Pomocí vestavěného trubkového výměníku dochází k předávání tepla do vody v ohřívači. Hybridní ohřívač LX ACDC / M+K je možné napojit na teplovodní externí zdroj s max. teplotou 100°C a tlakem 1 MPa.

Výměník pracuje v nuceném i v samotížném oběhu. Platí i pro modelovou řadu LX ACDC/M+KW.

.

Hybridní ohřev – ohřev TUV a topné vody pro malý nízkoteplotní systém

Modelová řada M+KW se vyrábí v 200 l provedení, má dvě 100 litrové teplotní sekce. Voda ve spodní části (B) se ohřívá před vstupem do horní části (A) FV zdrojem nebo při slabém slunečním svitu AC zdrojem. V horní části (A) se teplo odvádí výměníkem do podlahového vytápění. Vzhledem k  připojitelnému výkonu panelů max. 2 kW je toto zapojení vhodné pro pasivní nebo téměř pasivní  domy.

Všechny typy ohřívačů vody LX ACDC/M+K a M+KW mají zabudovanou univerzální spirálu pro stejnosměrný proud z FV panelů. Na univerzální spirálu je možno připojit fotovoltaický zdroj 1,0 kW (120V DC), nebo 1,5 kW (180V DC), nebo 2,0 kW (240V DC).

.

Předehřev vody

Pro předohřev vody se ohřívače zapojují před plynový nebo elektrický kotel se zásobníkovým, nebo průtokovým ohřevem vody, nebo tepelným čerpadlem na zdroj studené vody.
Teplá voda předohřátá pomocí fotovoltaických panelů proudí přímo do zásobníku, výměníku v plynovém nebo elektrickém kotli a když je dostatečně teplá, nedojde k odběru plynu nebo eletřiny, čímž dochází k velké úspoře energií. V případě, že voda není dostatečně ohřátá energií z fotovoltaických panelů, dojde k dohřátí vody v kotli. Na samotný ohřev vody se spotřebuje výrazně menší množství energie jako při ohřevu studené vody. Takovéto zapojení ohřívačů vody LX ACDC/M+K garantuje teplou vodu i v případě dlouhodobého nepříznivého počasí a zároveň šetří značné finanční prostředky za úsporu energií. Při použití ohřívačů na předohřev vody pro tepelné čerpadlo proudí do zásobníku tepelného čerpadla namísto studené vody voda předohřátá až na maximální teplotní limit tepelného čerpadla.

Při tomto zapojení dochází k prodloužení životnosti tepelného čerpadla až o 30%.

Zapojení ohřívače vody LX ACDC/M+K před plynový kotel umožňuje ohřívat vodu i v případě, že dojde k poruše nebo omezení dodávky plynu. V tomto případě se voda ohřívá pomocí slunce anebo pokud je nepříznivé počasí, je možno aktivovat druhou rezervní spirálu v ohřívači vody, která se zapíná pomocí druhého termostatu. Rezervní spirála je napojená na elektrickou energii ze sítě (AC 230V). Její aktivací se ohřívače LX ACDC/M+K stávají klasickými elektrickými ohřívačmi vody a společně s elektrickým zdrojem z fotovoltaických panelů plnohodnotně ohřívají vodu i bez dodávky plynu.

 

Ceny a jednotlivé varianty ohřívačů ZDE

V případě konzultace můžete kontaktovat naše obchodní oddělení.

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Pokud máte zájem o naše služby, vyplňte, prosím, tento poptávkový formulář. Čím podrobněji vyplníte i nepovinné položky, tím rychleji Vám budeme schopni připravit nabídku. Pokud údaje nemáte nebo je nechcete vyplnit, nechte je klidně volné. Budeme Vás kontaktovat v co nejkratší možné době.

Ke svým dotazům či požadavkům uvádějte, prosím, telefonní číslo, usnadníte a urychlíte tím komunikaci.


  FOTOVOLTAIKAFOTOTERMIKASOLÁRNÍ LAMPY

  FOTOVOLTAIKA

  Síťová (bez baterií)Hybridní (s bateriemi)Ostrovní (bez sítě)Ohřev vody

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  FOTOTERMIKA

  Kolektory trubicovéKolektory plochéOhřev TUVOhřev TUV + přitápěníOhřev bazénuJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  TEPELNÉ ČERPADLO

  Země – voda (kolektor)Země – voda (vrt)Vzduch - vodaVzduch - vzduchVytápěníOhřev TUVOhřev bazénuChlazeníJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  TEPLOVZDUŠNÉ PANELY

  VětráníOdvlhčeníTemperováníJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  Instalace na stěnu:



  Instalace na střechu:

  REKUPERACE

  CentrálníDecentrální/lokálníJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  CENTRÁLNÍ:

  DECENTRÁLNÍ:

  SOLÁRNÍ LAMPY

  Pro hřištěParkParkovištěZahradaStezkaUliceSilniceJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  PODLAHOVÉ TOPENÍ

  V objektu bude pouze podlahové vytápěníV objektu bude kombinace s radiátoryJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE

  PLAŠIČE ZVĚŘE

  Pro hřištěParkParkovištěStezku-Ulici-SilniciJiné

  NEPOVINNÉ INFORMACE