domeček
ŠETŘETE PENÍZE I PŘÍRODU! ZAČNĚTE S NÁMI.

ZÁKLADNÍ TYPY TEPELNÝCH ČERPADEL

VZDUCH–VODA

Můžete snížit spotřebu energie pro vytápění, ohřev teplé vody a ohřev bazénu do venkovní teploty až –20°C.

ZEMĚ – VODA

Vzhledem k malé náchylnosti na venkovní klimatické podmínky je můžeme hodnotit jako nejstabilnější.

VENTILAČNÍ

Rekuperace nejenom přispívá ke zdravému a pohodlnému vytápění, ale také přináší značné úspory tepelné energie.

Podáme za Vás žádost o dotaci a vyřídíme veškerou administrativu. V případě zájmu pište na solar@svp.cz.

Kvalitní tepelné čerpadlo ušetří v rodinném domě 50-70% energie pro vytápění a ohřev vody. Jsme autorizovaný partner NIBE, Panasonic, Regulus a máme zkušenosti s řadou dalších.

AKCE NIBE

V průběhu slevové akce nabízíme výrazné slevy na nejprodávanější sestavy tepelných čerpadel NIBE. Například tepelné čerpadlo vzduch-voda NIBE SPLIT pro vytápění a ohřev TUV lze pořídit již od 145.000 Kč (bez DPH).

PANASONIC AQUAREA T-CAP – PŘEVRATNÁ TECHNOLOGIE VYTÁPĚNÍ

Ojedinělá technologie na českém trhu – tepelné čerpadlo vzduch-voda s konstantním výkonem i při -15°C. Panasonic T-Cap (Total-Capacity) drží výkon i při velkých mrazech. Více zde… Další informace a cenové nabídky pro Váš objekt žádejte na našem obchodním oddělení.

JAK TO FUNGUJE

Tepelné čerpadlo je zařízení, které se používá k ohřevu či předehřevu topné vody, k přípravě teplé užitkové vody, k ohřevu bazénu či k teplovzdušnému vytápění atd. Tepelné čerpadlo využívá nízkopotenciální teplo z vnějšího prostředí. Teplo je odebíráno z okolního prostředí pracovní látkou a je přenášeno do výparníku. Tam je teplo odnímáno pracovní látce pomocí chladiva. Zahřátím kapalného chladiva dochází k jeho vypařování. Páry chladiva jsou odsávány a současně stlačovány v kompresoru. Tímto procesem se ještě zvýší jejich teplota. Páry jsou dále odváděny do kondenzátoru, kde předají teplo ohřívané látce (např. topná voda), zchladí se a změní své skupenství na kapalné. Kapalné chladivo je zpět přiváděno přes
expanzní ventil do výparníku. Celý cyklus se opakuje.

JAKÁ JE NÁVRATNOST INVESTICE

Úspory dosahované tepelnými čerpadly jsou při dnešních cenách energií tak vysoké, že investice se během několika málo let vrátí. V novostavbě je návratnost 4 až 7 let, v objektu, kde bylo nutné rekonstruovat stávající topení na zemní plyn nebo na elektřinu, činí návratnost přibližně 6 až 10 let. Pokud tepelným čerpadlem nahradíte původní neekologický zdroj vytápění, anebo instalujete tepelné čerpadlo v novostavbě, máte nárok na dotaci Zelená úsporám.

Tepelné čerpadlo umí i chladit

V létě je možné využívat tepelná čerpadla pro chlazení interiéru, a to buď aktivně (v zimě topí, v létě pracují jako klimatizace), nebo pasivně (pokud máte čerpadlo s vrtem a chlad z vrtu využíváte přímo pro chlazení místností). Je to jednoduché a z hlediska provozních nákladů prakticky zadarmo.

Můžeme Vám s něčím poradit?

AKTUALITY

Dotace na fotovoltaiku pro podnikatele!!!

V lednu 2018 by měla být zveřejněna 2. Výzva programu Úspora energie – Fotovoltaické systémy s/bez akumulace pro vlastní spotřebu. Program se zaměřuje na snížení energetické náročnosti podnikatelského sektoru. Jedná se o podporu instalace samostatného fotovoltaického...

Vánoční sleva na panely SolarVenti!

Podařilo se nám opět vyjednat s výrobcem mimořádnou Vánoční  slevu na panely SV3, SV7,SV14, SV20 a SV30. Jedná se o samotné panely a ne příslušenství. Na našich stránkách bude sleva 10%  aktuální od 11. 12.2017 do 20.12.2017. Sleva je v uvedené ceně na e-shopu již...

Ušetřete až 127,5 tisíc Kč! Druhá výzva kotlíkových dotací je zde!

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo 2. výzvu programu Státního fondu životního prostředí – tzv. kotlíkových dotací. Při pořízení energeticky úsporného a ekologického tepelného čerpadla, které splňuje přísná kritéria daná Evropskou unií, tak můžete získat až 127,5 tisíc Kč z celkové částky 3,4 mld. Kč.

Doporučujeme

SolarVenti

Patentované teplovzdušné solární panely SolarVenti se vyrábějí již od roku 1992 a těší více než 55.000 spokojených zákazníků po celém světě i v ČR. Přijďte se na vlastní kůži přesvědčit k nám do firmy, jak SolarVenti funguje. od roku 1992 a těší více než 55.000 spokojených zákazníků po celém světě i v ČR. Zavolejte a domluvte si schůzku, rádi Vám panely předvedeme.

Větrání – pokaždé když zasvítí slunce, zajístí SolarVenti proudění čerstvého venkovního vzduchu do Vašeho domu, chaty či chalupy. Odvlhčování – vzduch, který je vháněný dovnitř, vytlačuje různými netěsnostmi nebo

Akce

Ušetřete až 127,5 tisíc Kč! Druhá výzva kotlíkových dotací je zde!

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo 2. výzvu programu Státního fondu životního prostředí – tzv. kotlíkových dotací. Při pořízení energeticky úsporného a ekologického tepelného čerpadla, které splňuje přísná kritéria daná Evropskou unií, tak můžete získat až 127,5 tisíc Kč z celkové částky 3,4 mld. Kč.