VĚTRÁNÍ

 

LOKÁLNÍ REKUPERACE

Lokální jednotka přispívá ke zdravému a pohodlnému větrání koupelen a toalet.

CENTRÁLNÍ REKUPERACE

Moderní nástroj ke zdravému a pohodlnému větrání bez velkých tepelných ztrát.

TEPLOVZDUŠNÉ PANELY

Samostatný panel se třemi funkcemi v jednom. Odvlhčuje, temperuje, odvětrává.

Rekuperace je proces, kdy při řízeném větrání získává vzduch vháněný dovnitř teplotu od vzduchu vyháněného ven. V rámci energetických úspor jsou domy lépe izolovány, aby nedocházelo k velkému úniku tepla.

Rekuperační jednotky slouží k větrání a využití tepla z odvětrávaného vzduchu. Rekuperační jednotky dělíme na lokální, malé jednotky, které jsou schopny odvětrat jednu místnost a centrální jednotky, které jsou schopny odvětrat celý byt či dům.

Výhodou lokální jednotky oproti centrální je převážně v prostoru, kdy není třeba rozsáhlých stavebních úprav pro instalaci. Na instalaci centrální rekuperace je třeba myslet již při stavbě, nebo rekonstrukci domu. Lokální rekuperace mají účinnost výměny tepla mezi vháněným a vyháněným vzduchem okolo 70%, oproti tomu centrální rekuperace má účinnost lehce přes 90%.

 

Hlavní výhody rekuperace

 

Kvalita vzduchu

Rekuperační jednotky jsou většinou vybaveny filtrem, který je schopen zachytit alergeny a prach, díky čemuž se nedostanou do domácnosti. Průběžná cirkulace vzduchu navíc brání zvyšování se vlhkosti vzduchu a s ní spojenými plísněmi. Taktéž je omezen výskyt roztočů.

 

Úspora za teplo

Díky tomu, že se nevětrá okny, nedochází k takovým ztrátám tepla. Rekuperační jednotka funguje na principu využití odpadového tepla, které zachytává na výstupu a ohřívá jím výměník, který dále slouží k ohřevu studeného vzduchu na vstupu. Do místnosti tak proudí předehřátý vzduch a není třeba získávat teplo pomocí topných jednotek. Ušetřit tak můžete až 50% nákladů na teplo. Na výstupu lze získat zpět až 90% tepla vzduchu.

 

Snížení celkové prašnosti v místnostech. ***  Snížení únavy, bolesti hlavy apod. (vlivem nižší koncentrace CO2) *** Odsávaní kouře a odérů. *** Zdravé prostory bez vlhka, plísní a roztočů. *** Trvalý přívod čerstvého vzduchu bez pylů, prachu, hmyzu a dalších nečistot. *** Energeticky úsporné větrání. *** Větrání bez nepříjemného průvanu. *** Úspora na vytápění. *** Snížení koncentrace CO2 a jiných nežádoucích plynů, látek apod. *** Zpětné získávání nevyužitého odpadního tepla.

 

 

Temperování, větrání, odvlhčování

Na dům či chatu lze využít také teplovzdušné panely. Ty fungují na principu vhánění ohřívaného vzduchu z panelu do místnosti. Proto jsou vhodné na chaty, nebo vlhké sklepy.

 

 

 

Vyberte si sestavu přímo na našem e-shopu!

Můžeme Vám s něčím poradit?