Poprvé v České republice

Solární osvětlení již není jen hudbou budoucnosti. A dokonce to již není ani záležitost jižní Evropy či Asie, jak tomu bylo donedávna. V České republice právě v těchto dnech začíná první „boom“ solárních lamp.

Po mnoha zahraničních cestách, dlouhých jednáních a vývojových pracech přichází naše společnost s opravdu nejlepší technologií, která je v Evropě dostupná. Jedná se o solární světla rakouské výroby, konkrétně značky ecoliGhts.

Jak to funguje?

Tyto solární lampy svítí přesně tak, jak potřebujete, a vůbec vás to nic nestojí. Tedy kromě pořizovací ceny. Ta není nijak nízká, ale zcela jistě dokáže konkurovat klasickému veřejnému osvětlení. Stačí, když je nutná elektropřípojka v délce několika set metrů. Potom jsou již výkopové zemní práce, materiál a pokládka kabelů tak nákladné, že se vyplatí investovat do autonomních solárních světel. Ta se přes den dobíjí a v noci svítí.

Konkrétní typy a ceny najdete ZDE.

Inteligentní řízení

Večer po setmění inteligentní regulátor automaticky rozsvítí lampu na určený počet hodin (například na 6 hodin). Ráno se lampa opět rozsvítí stanovenou dobu před rozbřeskem (například 2 hodiny) a po rozednění se zhasne . Za celou noc tedy svítí lampa v tomto případě 8 hodin. V noci, když hlavní lampa nesvítí, je stále v provozu orientační světlo uprostřed stožáru, navozující příjemnou atmosféru.

V zimních měsících, kdy je méně slunečního záření, se automaticky redukuje příkon svítidla až na 50{79509491934a9189f6caf711b45d28419197db5ab2ea3b92582a7990f52a4368}, čímž je zabráněno výpadkům světla při dlouhotrvajícím špatném počasí.