Zdroj: externí spolupracovník Ing. Jiří Chlupáček

Investice do fotovoltaické elektrárny (FVE) není malá investice a je to především i zdroj budoucích příjmů. Proto by neměl investor dlouho váhat se zajištěním svého zařízení. Společnost SVP solar, s.r.o. také nabízí zprostředkování pojištění zařízení FVE a především samotných fotovoltaických panelů umístěných na Vaší střeše nemovitosti.

Pojištěním Domov Expreslze zjistit komplexní pojistnou ochranu Vaší investice. Fotovoltaické články lze pojistit jako součást pojištění budovy resp. rodinného domu.

Pojištění obsahuje krytí následujících rizik: požár, výbuch, úder blesku, pád letadla, vichřice, krupobití, zemětřesení, pád stromů, stožárů nebo jiných předmětů, tíha sněhu nebo námrazy, vodovodní škoda, kouř, nadzvuková vlna, sesouvání půdy a lavin, náraz vozidla, zkrat a přepětí na elektromotorech, odcizení a vandalismus.

Modelový příklad: Pojištění rodinného domku v ČR, s obytným podkrovím, s celkovou zastavěnou plochou všech pater, hodnota nemov. 3 000 000 Kč, cena FVE 300 000 Kč. Roční pojistné budovy 2.830 Kč a FVE 284 Kč.

ČSOB Pojišťovna je také schopna zajistit pojistnou ochranu fotovoltaických elektráren větších výkonů v hodnotě desítek až stovek milionů Kč v podnikatelské sféře.

Mimo pojištění živelních rizik je možné sjednat pojištění ušlého zisku přerušením provozu fotovoltaické elektrárny z důvodu živelní škody.

V případě zájmu o konkrétní nabídku
dle Vašich požadavků nás kontaktujte.
Mobil: 608 581 327
e-mail jiri.chlupacek@csobpoj.cz