Největšího veletrhu  se solární tematikou na světě se opět zhostila bavorská metropole. Ač leží tuzemská fotovoltaika na smrtelné posteli, její západní sousedka se stále doslova vyhřívá na sluníčku. Veletrh byl pojat opět ve velkém stylu na ploše cca 165 000m2, kde vystavovalo více jak 2200 zástupců světových firem z různých koutů zeměkoule, jako: USA, Mexiko, Rakousko, Španělsko, Tunisko, Kanada, Vietnam, Čína, Indie atd. a SVP solar si nemohla nechat ujít příležitost k setkáním s kolegy solárníky a osahat si novinky, které za poslední rok spatřili světlo světa.

V areálu bývalého letiště se v 15ti halách prezentovali firmy od tradičních výrobců panelů přes ostrovní systémy pro rodinné domy, solární termiku až po elektromobilitu a mnohé další zajímavosti, které jistě v blízké budoucnosti budou zasahovat do našeho každodenního života stále více.

Jako leader v solárním osvětlení v České republice jsme se samozřejmě zajímali o novinky v tomto oboru. Jak jsme však měli možnost vše shlédnout, konkurence vesměs pocházející z Dálného východu je stále na míle za námi.

Z českých zástupců jmenujme alespoň našeho partnera Regulus, který se prosazuje se svými výrobky i na tak těžkých trzích, jako je právě Německo, což samo o sobě svědčí o kvalitě těchto produktů.

Doufejme, že i k nám v dohledné době zavane alespoň trocha toho z pozitivní nálady a zamyšlení nad možnostmi využití energie, které je spousty kolem nás.