Datum: 09. 03. 2012  |  Zdroj: SolarniNovinky.cz

Frankensolar CZ s.r.o. se již podruhé prezentoval na veletrhu Electron, který se konal 13.-16.3.2012 na výstavišti v Praze Letňanech. Představil zde několik novinek ve svém portfoliu, jako je například montážní systém TRIC , WATTrouter pro maximální využití vyrobené el. energie z FVE nebo ohřívač vody, který je napájen z fotovoltaických panelů .

Společnost SVP Solar má s firmou Frankensolar několikaleté zkušenosti. Pro  zmiňovaný sortiment nabízíme jak technickou podporu, tak odbornou instalaci.

Montážní systém TRIC

Tento montážní systém vyniká svou jednoduchostí a dokonalostí. K montáži je potřeba pouze 6 komponentů, které jsou již při dodání předmontované a proto není nutné se při instalaci zabývat montováním jednotlivých komponentů. Celá montáž poté probíhá shora.

Objednejte si Wattrouter v našem E-Shopu

WATTrouter

Wattrouter je přístroj, který řídí vaší spotřebu elektřiny a zajistí až 99{79509491934a9189f6caf711b45d28419197db5ab2ea3b92582a7990f52a4368} využití výroby z FVE

Wattrouter je zařízení, které se umístí do rozvodné skříně a propojí se se  stávajícím rozvodem. Pokud nejsou k dispozici samostatné okruhy pro výkonnové spotřebiče typu bojler, podlahové el.topení, pračka, myčka nebo klimatizace, tak je možné využít bezdrátového spínání zásuvek.

Spínání se provádí na základě naprogramování pomocí PC a určí se priority jednotlivých spotřebičů. Pro releové spínání je možné nastavit i minimální dobu sepnutí. Pro řízení tepelných spotřebičů (bojler, podlahové el.topení atp.) se využívají triakové výstupy, které zajišťují spotřebu s proměnným výkonem. Vše lze doplnit i kombinací s hlídáním HDO (nízký tarif).

Zařízení je schopné se zaplatit.do 4 měsíců.  Záleží jen na vaší představivosti, jaké spotřebiče budete využívat.

Toto zařízení má tyto klíčové funkce:

Autonomní systém. Nezávisí na typu střídače či jiných komponentách.
Jednoduchá instalace a nastavení.
Bezúdržbový provoz (téměř).
Maximalizují využití elektřiny vyrobené FVE uvnitř objektu instalace jejím přesměrováním („routováním“) do vhodných elektrických spotřebičů, především tepelných.
Efektivita až 99{79509491934a9189f6caf711b45d28419197db5ab2ea3b92582a7990f52a4368} (pokud lze spotřebovat všechnu vyrobenou elektřinu).
Plně respektuje spínání ostatních (nepřipojených) domácích elektrických spotřebičů.
Vynikající výsledky díky integrovanému rychlému třífázovému měření elektrické energie, proporcionálním výstupům (triaky + polovodičová relé SSR) a sofistikovanému regulačnímu algoritmu.
Regulace v režimu součtu všech fází i v režimu každé fáze samostatně (vyhl. 82/2011).
Integrovaný režim CombiWATT pro kombinovanou spotřebu z FVE a ze sítě pro nízké denní výkony FVE především v zimním období.
Velmi rychlá návratnost, která závisí na spotřebě elektřiny a možnostech využití elektřiny z fotovoltaické elektrárny.
Český výrobek vysoké kvality za rozumnou cenu.

Ohřev vody pomocí fotovoltaických modulů

Pro ohřev vody je možné využít klasický systém solárních kolektorů nebo nyní i fotovoltaických modulů. Pro původní instalaci na střechu umístíte nejen moduly, ale i expanzní nádrž a složitě vedete ohřátou vodu dolů do kotle, který musí být doplněn o ovládání a oběhové čerpadlo. Naproti tomu u fotovoltaických modulů umístíte jen moduly na střeše a svedete dolů jen kabely pro napájení druhého topného tělesa doplněné o jištění a případnou přepěťovou ochranu. Návratnost takovéto investice je do 11 let, ale protože FV moduly mají životnost minimálně 30 let, tak při výměně bojleru po jeho dosloužení (10-20 let), je návratnost již jen 1,5 roku. Záruka na kotel bojleru je 5 let a 2 roky na ostatní části.