Nemáte ještě zrealizovaný systém pro ohřev vody? Nebaví Vás platit takové částky za energie? Nestihli jste vyměnit starý bojler a zároveň využít dotace? Dotace jsou sice pozastaveny, ale firma SVP solar s.r.o. má řešení. Tepelné čerpadlo pro ohřev TUV (teplé vody) od Acondu – Tuvia_190 je novinkou na našem trhu.

Tepelné čerpadlo nasává v místnosti vzduch, který je zahřátý např. od kotle, odebere z něj teplo, jenž předá do vody a vypustí jej zpět do místnosti. Není třeba se tedy obávat ztráty tahu komína. Není určeno pro instalaci ve venkovních prostorách. Plně nahradí běžný elektrický bojler a navíc ušetří až 2/3 nákladů. Hlučnost kompaktu je nízká – 48 dB, čili asi jako běžný hovor v místnosti, nebo mírný déšť.

Postup samotné instalace je totožný, jako při výměně běžného bojleru. Šikovný chlap zvládne připojit studenou a teplou vodu (s pojišťovacím ventilem) během 3 hodin. Pro zapojení kabelů je třeba povolat již elektrikáře, kterému zabere zapojení hodinu až dvě. Samozřejmě vše záleží také na připravenosti. V tomto příkladu máme již starý bojler sejmutý.

Při objemu zásobníku 190 l je vhodné nahradit bojlery od velikosti 90 l až do 200 l. V případě, že nahrazujeme menší bojler, tak větší kapacita nového nám zajistí komfortnější provoz čerpadla, které vodu pouze dohřívá. Nemusíme se tedy obávat nahřívání zbytečného množství vody. Pro velikosti nad 200 l se je vhodnější využít již zásobník 300 l (Tuvia 300), který je možno napojit i na jiné bivalentní zdroje, jako je např. solár nebo plynový kotel.

Velmi zajímavý je systém i pro vlastníky fotovoltaických elektrárem využívající Zelený bonus, jelikož mohou v době osvitu (tedy během dne) natápět vodu tepelným čerpadlem Tuvia a využít tak svojí elektřinu. Tím pádem se dále zlepší návratnost systému i využití elektrárny.

Při ceně 29 900 bez DPH jde o velmi zajímavou a rozumnou cestu, jak snížit náklady na ohřev TUV a nespoléhat se na státní příspěvky. Firma připravila pro prvních 100 instalací BONUS ve výši 3 000 Kč za montážní práce. Máte tedy montáž ZDARMA.