Ve dnech 26.-27.května 2011 jsme se zúčastnili Sněmu SMO (Sdružení měst a obcí) jako partner akce. Na setkání cca 650-ti starostů a primátorů měst z celé ČR byla prezentována naše solární lampa ECOSTAR pro veřejné osvětlení odlehlých míst.

Nejvíce dotazů bylo směřováno na intenzitu a výdrž svícení lampy v zimě a za špatného počasí. Dále zástupce obcí zajímalo, jak jsou lampy odolné vandalismu a jaká je s jejich instalací spojena administrativa.

[nggallery id=37]

Co se týče intenzity svícení, solární lampa ECOSTAR svítí obdobně jako například lampa typu Z1 (Schreder), běžně používaná na místních komunikacích či cestách. Doporučená rozteč našich lamp je 25-30m, při delší vzdálenosti osvětlení nemusí splnit některé hygienické normy.

Solární lampa ecoliGhts ECOSTAR je navržena pro celoroční provoz se svícením 8-9 hodin každou noc. I v zimě lampa nikdy nezhasne díky zabudovanému počítači, který případně reguluje intenzitu svícení při dlouhotrvajícím „tmavém“ počasí. Lampa by vydržela svítit 14 nocí po sobě bez jakéhokoliv dobíjení. Sami uznáte, že nikdy nebývá hustá mlha či sněhová vánice déle než 14 dní bez přestávky.