Koncepce:

FVE elektrárna s ukládáním energie do bateriového úložiště pomocí zapojení AC coupling. FVE elektrárna je rozdělena na dva objekty, kde jsou umístěny FV panely.  AC coupling a připojení do distribuční soustavy jsou umístěny v rozvodně.

 

Použité technologie:

V tomto projektu byly použité produkty pouze Evropských značek

  • 298 KS FV panelů Bauer 335 Wp s technologií PERC pro vyšší výnos i v horších světelných podmínkách. Panely vynikají svou dlouhou zárukou. Společnost původem z Německa dává na své produkty záruku 20 let + 25 let na výkon.
  • Na tento projekt bylo použito 5 měničů Fronius Symo 20, které byly nainstalovaná na objekty s FV panely. Společnost Fronius je tradičním výrobcem fotovoltaických měničů. Pro AC coupling byly využity měniče/nabíječe od značky Victron Energy. Konkrétně se jednalo o 3 měniče Victron Energy Quatro XX kVA. Nespornou výhodou je přímá komunikace měničů Fronius a Victron energy, kterou tyto komponenty umožňují. Centrální řízení systému zajišťuje jednotka Cerbo taktéž od Vitron energy. Samozřejmostí je vzdálený monitoring systému.
  • Baterie byly použity od Německé společnosti BMZ. Na tomto projektu bylo instalováno 6 bloku BMZ X s celkovou kapacitou 60 kWh. Baterie vyčnívají především svou bezpečností. Jeden bateriový blok má nominální napětí 48 V a všechny bateriové bloky jsou zapojeny paralelně.